Dobre wieści dla jeleniogórskiego pogotowia

jelonka.com

20.04.2020 r.

Dobre wieści dla pogotowia

Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa wykonane u ponad 30 osób z personelu medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze dały wyniki ujemne, wykluczając zakażenie koronawirusem. Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze działa i zabezpiecza zdrowie i życie mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej – poinformował Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Również wynik testu dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia jest ujemny. Oznacza to, że Nikolaj Lambrinow zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego, uzgodnioną z Marszałkiem Województwa rozpoczyna pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej do 11 maja br. w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19. W tym czasie obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Barbara Kołtok, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych – powiedział M. Nowakowski.

Wykonanie testów i badanie pobranego materiału u personelu Pogotowia w Jeleniej Górze odbyło się dzięki bardzo sprawnej współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Bolesławcu oraz z laboratorium medycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze testy wykonano u blisko 80 osób. Pozostałych wyników badań wykonywanych przez Sanepid spodziewamy się w najbliższym czasie – dodał rzecznik.