Matura 2020 i co dalej? Targi uczelni wyższych jednak się odbędą a maturzyści będą mogli wybrać świadomie studia

WIRTUALNE TARGI UCZELNI WYŻSZYCH 1-5.06.2020. Indeks maturzysty

Matura 2020 i co dalej? Targi uczelni wyższych jednak się odbędą a maturzyści będą mogli wybrać świadomie studia

Matura 2020 – wydarzenie bez precedensu

Z pewnością o tych egzaminach tegoroczni maturzyści będą opowiadać dzieciom i wnukom. Przygotowania do matury były zupełnie utrudnione a kontakt z nauczycielami, korepetytorami i organizatorami kursów maturalnych całkowicie przeszedł do online-u. Nikt nie miał w tym żadnego doświadczenia, a jednak wiele rzeczy się udało.

Studia 2020 – maturzyści wybiorą kierunek na wirtualnych targach

Przede wszystkim maturzyści będą mieli możliwość spotkać się na czacie przedstawicielami uczelni, aby dobrze poznać ich ofertę. To decyzja na całe życie, dlatego warto sprawdzić nie tylko kierunek, ale też programy, jakie oferuje uczelnia, wykładowców, planowane specjalizacje, a nawet możliwości zakwaterowania w akademikach lub programy stypendialne.

Wirtualne Targi Uczelni Wyższych – bo o takiej formie online-owego spotkania właśnie mówimy – to również moment, w którym poznamy szczegóły rekrutacji, która niewątpliwie może przebiegać inaczej niż dotychczas. Brak matur ustnych i dodatkowe terminy egzaminów mogą wiele zmienić. Przyszli studenci dowiedzą się więc jakie powinni składać dokumenty, na jakie kierunki i w jakich terminach należy je dostarczyć.

Co znajdziesz na Wirtualnych Targach Uczelni Wyższych?

Ofertę uczelni z kilku regionów Polski. To możliwość poznania bliżej oferty uczelni, które do tej pory były poza Twoim kręgiem zainteresowań. Może okazać się, że jedna ze specjalizacji na tym samym kierunku tylko w innej szkole będzie bardziej odpowiadać Twoim zainteresowaniom;

Zapoznasz się z ofertami uczelni, dowiesz się jakie kierunki oferują w tym roku, jakie są limity miejsc, ile kosztują czesne;

Przeraża Cię sama perspektywa składania dokumentów? Nie wiesz, w jaki sposób je wypełnić oraz przesłać? Targi to miejsce, gdzie pytania o cały proces rekrutacji możesz zadać specjalistom z wybranych uczelni bez wychodzenia z domu i wiszenia na telefonie.

To, co najważniejsze dla tegorocznych maturzystów to fakt, że targi można odwiedzić w zaciszu swojego domu, na komputerze. Przez 5 dni można wchodzić na targi dowolną ilość razy, więc jeżeli czegoś nie dowiedzieliśmy się za pierwszym razem, spokojnie możemy odwiedzić stoisko raz jeszcze.

Uczelnie, które wezmą udział w wirtualnych targach:

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna Vizja;

Akademia Finansów i Biznesu Vistula;

Akademia Sztuki Wojennej;

Pedagogium;

Politechnika Poznańska

Społeczna Akademia Nauk;

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego;

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula,

Wojskowa Akademia Techniczna;

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie;

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

Udział w targach jest całkowicie bezpłatny. Link do targów znajdzie się w tym artykule 1 czerwca.
Targi potrwają do 5 czerwca włącznie. Dla wygody uczestników polecamy odwiedzać targi na komputerze.

dziennikbaltycki.pl