Ranking Firemek w projekcie Kompetencje 4.0

W dniach 9 i 10 grudnia 2021 r. odbył się ranking Fikcyjnych Firm, założonych przez uczniów z placówek oświatowych w Polsce i w Czechach, którzy biorą udział w projekcie Kompetencje 4.0.

Projekt ten jest realizowany we współpracy z Okręgową Izbą Handlową z Liberca w Czechach i kładzie nacisk na konieczność wzmacniania kompetencji uczniów z zakresu przedsiębiorczości.

Ranking odbył się w formie online na platformie Teams. Każda Firma, reprezentowana przez swoich Liderów, podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w firmie, opowiedziała o głównych celach, marketingu, produktach czy wypracowanych metodach promocji. W rankingu brało udział 40 szkół. Dla każdej zapewniony był mentor i tłumacz.

Uczniowie realizowali swoje pomysły w różnych kreatywnych branżach m.in.: reklama, projektowanie i branża IT, usługi, turystyka, gastronomia, zdrowy styl życia, organizacja czasu wolnego.

Naszą szkołę reprezentowali liderzy firm „DeCoHot” – Malwina Popławska, Zosia Jadeszko i Julia Gajek i „SPORTME” – Patrycja Wołoszczak i Kewin Rybarczyk. Wystąpienia naszych uczniów i pomysły na działalność ich firm, zostały ocenione przez ekspertów biorących w rankingu  jako ciekawe i warte wyróżnienia. 

 Informacje o projekcie: https://dodn.dolnyslask.pl/dzialalnosc/kompetencje-4-0/