Saneczkarstwo. Krajowa dominacja. Zagraniczny debiut.

Sezon 2020/2021 powoli przechodzi do historii. Świat zdominowała pandemia Covid-19, która miała wpływ na wydarzenia sportowe i przygotowania do najważniejszych imprez tego sezonu.

Sekcja saneczkowa naszej szkoły mimo wielu niedogodności zrealizowała w pełni program szkolenia i zaplanowane akcje szkoleniowe. Efekty przyszły w najbardziej spodziewanym momencie okresu startowego.

W dniach 10-12.02.2021 rozegrano w Karpaczu Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Otwarcie imprezy odbyło się w wizytowej auli Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu.

Uczniowie szkoły zaliczyli rewelacyjny występ zdobywając wiele medali. W kategorii junior Mateusz Karaś wywalczył trzy złote medale i w ocenie trenerów został MVP tej imprezy. Patrycja Karaś i Jakub Karaś również cieszyli się z wywalczonych trzech krążków. Anna Bryk, Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska stawały na podium mistrzostw. W tej kategorii zawodnicy szkoły zdobyli dziewięć medali.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych mieliśmy dwóch swoich przedstawicieli. Arkadiusz Trojga wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal, Krzysztof Schulc zdobył srebro. W najważniejszej krajowej imprezie sezonu uczniowie szkoły łącznie wywalczyli trzynaście medali.

Gratulujemy osiągniętych wyników i doceniamy Waszą pomoc przy przygotowaniu obiektu do zawodów.

Podsumowanie, wręczenie medali i oficjalne zakończenie rywalizacji odbyło się w naszej szkole. Dyrektor szkoły skierowała kilka ważnych słów do uczestników, które dały powód do refleksji, dlaczego właśnie wybrałem saneczkarstwo.

Na arenie międzynarodowej- zawodnicy szkoły, którzy są w kadrze narodowej juniorów w trakcie przygotowań do sezonu startowego dowiedzieli się o odwołaniu wszystkich Pucharów Świata i Mistrzostw Świata dla kategorii juniorów. Sztab szkoleniowy podjął decyzję o dołączeniu Anny Bryk i dwójki Karaś-Karaś do Kadry Seniorów przygotowującej się do startu w najważniejszych imprezach sezonu. Nasi zawodnicy w ten sposób mieli okazję zadebiutować i wystartować w Top zawodach Mistrzostwach Świata i Europy Seniorów.

Zebrane doświadczenia będą procentować w przyszłości.