Saneczkarze na Zimowych Młodzieżowych IO

W dniach 17-20 stycznia 2020 roku w szwajcarskiej miejscowości Lausanne odbyły się III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Jak na każdych młodzieżowych igrzyskach również i tu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Reprezentantami Polski i naszej szkoły były trzy uczennice: Anna Bryk, Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska.

Sam pobyt na igrzyskach już jest wyjątkowym przeżyciem, zawody są niesamowite i różnią się od zawodów seniorskich atmosferą, pogodą ducha, poznawaniem innych kultur i zdobywaniem umiejętności podczas spotkań międzynarodowych. Na dorosłych igrzyskach już tak nie jest, tam się liczy już walka o jak najlepszy wynik sportowy.

Podsumowanie ciężkiej pracy w całym cyklu 4-letnich przygotowań do tej imprezy nadeszły w zawodach.

Ania w jedynkach kobiet wywalczyła 16. lokatę, natomiast Nikola i Dominka po raz pierwszy w historii uczestniczyły w nowej konkurencji dwójek kobiecych i zajęły 5. miejsce.

Wszystkie nasze uczennice uczestniczyły oprócz zawodów indywidualnych również w sztafecie saneczkowej i uzyskały w niej 9. miejsce.

Młodzieżowe Igrzyska olimpijskie to wstęp do dorosłego sportu, ale też możliwość zdobywania doświadczenia i nauki wielu innych dziedzin życia sportowca.